אחד האירועים הכי חשובים בחייו של יהודי, בוודאי בחייהם של הורים אשר זה עתה נולד להם בן, ואין זה משנה אם זה בן בכור, שני, שלישי וכן הלאה, הוא טקס ברית מילה. 

טקס זה נחגג שמונה ימים אחרי לידת של הבן, והיא מסמלת את הקשר והברית שבין אלוהים לעם ישראל. טקס הברית, נקבע על פי פסוק י"א בספר בראשית י"ז "זאת בריתי אשר תשמרו ביני וביניכם ובין זרעך אחריך המול לכם כל דבר". כלומר, כאן אלוהים מסמל את הברית שבינו לבין עם ישראל בעת ההיא, וכל מי שיבוא אחריהם. ברית זה תקבל הכשר דרך מה תהליך המילה. באמצעות טקס זה, לא רק שאנחנו משמרים את הברית, אלא גם מאפיינים את הייחוד של העם היהודי משאר העמים. 

טקס הברית המילה נחגג שמונה ימים אחרי לידתו של הבן מסיבה רפואית. שכן רק אז מערכת הקרישה של התינוק מגיעה לשיאה. צריך לזכור שהתהליך כולל בתוכו דימום ויש צורך שהוא ייעצר על מנת שהתינוק לא ייאבד מדמו. תינוקות חולים במחלות שקשורות לקרישת דם, הרי שאין למול אותם. 

ברית מילה היא טקס מאוד מיוחד וייחודי, עד כדי כך שלהבדיל מטקסים אחרים, הוא נערך גם בימי שבת, כולל בבית כנסת ואפילו ביום כיפור. רק במקרים מסוימים, כמו למשל אם התינוק נולד בניתוח קיסרי, אין צורך לבצע את הטקס שמונה ימים אחרי שהתינוק נולד ואפשר לדחות את הטקס ביום, אם התאריך המקורי בו הוא אמור להתבצע, הוא יום כיפור או שבת. 

טקס הברית הוא מיוחד מעוד סיבה, זה הטקס בו חושפים ההורים את שם הבן בפני כולם וכן מציגים את הסנדק של הבן, קרי מי שאמור לשמור עליו אם חס וחלילה יקרה להם משהו. הטקס כפי שניתן להבין נערך על ידי אנשי דת שהוכשרו לכך, מוהלים, אשר קיבלו גם הכשרה הלכתית וגם רפואית. עם זאת, לא מעט ישראלים בוחרים לערוך את הטקס כיום בעזרת רופאים שמתמחים בכך. זה בלי קשר לשאלה אם הם מאמינים בדת או לא, מתוך הכרה שיש לכך חשיבות בריאותית עבור הילד. 

חוגגים ברית מילה בכל הכח

בשביל לערוך בית מילה כמו שצריך, יש להציע לאורחים קייטרינג ברמה גבוהה. לשם כך אתם מוזמנים להזמין את חברת הלל קייטרינג, החברה המובילה בתחום אשר מציעה לכם תפריט ברמה הכי גבוהה שיש, עם מנות מגוונות ואיכותיות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *